Shqipëria humbi ndaj Italisë, por kombëtarja kuqezi vendosi këtë rekord në Europian

Sport
Shqipëria humbi ndaj Italisë, por kombëtarja kuqezi vendosi

Shqiperia humbi ne ndeshjen me Italine, e para per Europianin 2024.

Megjithate kombetarja jone shenoi nje rekord dhe ai eshte i golit me te shpejte.

Rrjeta e prekur nga Bajrami ne Minuten e pare te ndeshjes, eshte cilesuar nga Uefa si goli me i shpejte ne historine e kampionatit europian.

Postimi eshte kryer ne faqen zyrtare te UEFA.

ME TE LEXUARAT