"Shoh festë", “kushëriri” i Nostradamusit bën parashikimin për fituesin e Euro 2024

Sport

"Shoh festë", “kushëriri” i Nostradamusit

Një personazh i konsideruar si ‘psikik’ i lartë, i cili pretendon se është i lidhur me Nostradamusin, ka parashikuar fatin e Anglisë në Euro 2024.

Serbi Milan Radonjić – i njohur ndryshe si Milan Tarot thotë se Tre Luanët do të fitojnë turneun e futbollit.

Milani e përshkruan veten si “magjistari më i madh i botës” dhe rregullisht parashikon të ardhmen në shfaqjet televizive në Serbi, Kroaci dhe Bosnje.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Ai është mburrur se wshtw “kushëriri i tij i nëntë është Nostradamus”, astrologu dhe profeti i famshëm francez i shekullit të 16-të.

I pyetur për shanset e Anglisë në Euro 2024, i cili filloi në Gjermani të premten, ai tha për The Daily Star:

“unë mendoj se Anglia fiton, po. Po unë shoh një festë të madhe”.

ME TE LEXUARAT