PSG thyen premtimin e Mbappes

Sport

PSG thyen premtimin e Mbappes

Marrëdhëniet mes sulmuesve të PSG-së, Kylian Mbappe dhe Neymar mbeten të tensionuara.

Dhe çështja këtu nuk është vetëm në mosmarrëveshjen se kush duhet të jetë penallti me kohë të plotë.

Sipas zërave, braziliani është i mërzitur nga sjellja arrogante e francezit.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Ndoshta mund ta kuptoni Neymar-in, sepse Mbappe edhe në një intervistë ndonjëherë tregon se sa ftohtë është.

Ndërkohë, shtypi raporton se PSG tashmë ka arritur të thyejë premtimin që i është bërë Kylian Mbappes në procesin e negociatave për zgjatjen e kontratës.

Pra, klubi e siguroi lojtarin për verën, por nuk e zgjidhi këtë problem.

Tani vetë Mbappe duhet të luajë në qendër të sulmit, ndonëse dëshiron të ketë një rol më të lirë në fushën e futbollit. 

ME TE LEXUARAT