PSG i ofron Messit një kontratë të re

Sport

PSG i ofron Messit një kontratë të re

Sipas Gazzetta dello Sport, drejtuesit e Paris Saint-Germain i kanë ofruar Lionel Messit një marrëveshje të re punësimi.

Sipas mediave autoritative, shefat e gjigantit francez duan ta mbajnë në radhët e tyre argjentinasin e madh deri në vitin 2024 me mundësi vazhdimi të kontratës edhe për një sezon.

Kushtet financiare të marrëveshjes së mundshme nuk u zbuluan.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Kujtojmë se kontrata me Messin skadon në fund të sezonit aktual dhe vetë lojtari planifikon të kthehet në vendlindjen e tij, Barcelona.

Këtë sezon Leo filloi në mënyrë të mahnitshme.

Në të gjitha garat, sulmuesi shënoi gjashtë gola me tetë asistime në 11 ndeshje.

ME TE LEXUARAT