Përfundon me barazim ndeshja ndaj Çekisë, Shqipëria merr një pikë në Pragë

Sport

Përfundon me barazim ndeshja ndaj Çekisë, Shqipëria merr

Ka përfunduar me barazim ndeshja mes Shqipërisë dhe Çekisë.
Ky rezultat ka bërë që Shqipëria të siguroj një pikë.


84′ E pafalshme! 3 kundër 1. Por pasimi i Mirlind Dakut për Arbnor Mujën. Humbasim një shans të artë për të kaluar në avantazh

74′ Çekia pranë golit të dytë. Ladislav Krejci fiton duelin ajror me mbrojtësit tanë, pritje e jashtëzakonshem e Etrit Berishës

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

66′ Shqipëria arrin të barazojë rezultatin me Bajramin

57′ Shënojnë sërish çekët, këtë herë goli është i rregullt. Vaclav Cerny kalon vendasit në avantazh

47′ Gafë e Ardian Ismajlit. Shënon Lukas Provod për Çekinë. Anulohet goli nga teknologjia VAR

45+2′ Asllani vertikalizon bukur në zonë për Cikalleshin, por sulmuesi kavajas e zotëron topin me dorë dhe arbitri Taylor akordon faull për çekët

44′ Mitaj rrezikon dhe humbet topin, por mbrojtja kuqezi më pas ia del të largojë rrezikun      

43′ Gabim i Taulant Seferit në rikthimin e topit pas. Mundësi e mirë për Tomas Soucek, topi devijohet në këndore pas ndërhyrjes së dyfishtë nga Elseid Hysaj dhe Ardian Ismajli.

30′ Ylber Ramadani nis bukur Nedim Bajramin. Lojtari i Sassuolos rrëzohet në zonë nga një kontakt me kundërshtarin. Arbitri vijon lojën

28′ Vertikalizim i bukur. Jasir Asani i kthen reston Sokol Cikalleshit, i cili nuk arrin të driblojë portierin kundërshtar

27′ Presing i Shqipërisë. Sokol Cikalleshi nis Jasir Asanin, i cili ndalet nga portieri çek. Anësori akordon pozicion të parregullt

25′ Krosim nga e djathta, gjuan me kokë Tomas Soucek, devijon në këndore Etrit Berisha

12′ 12′ Gjuan Vaclav Cerny, pret pa probleme Etrit Berisha

1′ Starton ndeshja në Pragë, Shqipëria synon fitoren e madhe ndaj Çekisë në transfertë

 

ME TE LEXUARAT