Përballja e parë e Kosovës dhe Serbisë në Lojërat Mesdhetare

Sport

Përballja e parë e Kosovës dhe Serbisë në Lojërat

Sot pasdite do të zhvillohet përballja e parë në mes të Kosovës dhe Serbisë në Lojërat Mesdhetare.

Mesohet se ndeshjet  po mbahen në Algjeri, nderkohe që janë zbardhur emrat edhe të lojëtarve. Është pingpongisti Kreshnik Mahmuti do ta ketë përballë pingpongistin e Serbisë, Marko Jevtoviq.

Meçi në mes të garuesit të Kosovës dhe atij të Serbisë i takon Grupit 7. Mahmuti e humbi lojën e parë nga greku, Ioannis Sgouropoulos. Mahmuti humbi 3:0 në sete.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Rinor Gllareva nuk ka arritur të kalojë tutje në garat e badmintonit.

Gllareva u mposht nga algjeriani, Mohamed Belarbi 2:0 në sete në Lojërat Mesdhetare që po mbahen në Oran të Algjerisë.

ME TE LEXUARAT