Ndizet sfida në "Air Albania", Uzuni "detyron" Islandën të luajnë me 10 lojtarë

Sport

Ndizet sfida në "Air Albania", Uzuni "detyron"

Ka nisur mjaft e ndezur sfida mes Shqipërisë dhe Islandës, teksa kanë mjaftuar vetëm 10 minuta për të nisur polemikat.

Një pengim i Uzunit nga ana e Gunnarsson ka sjellë karton të kuq për miqtë. Gjyqtari fillimisht hezitoi të jepte vendimin, e ndërsa pas sinjalizimit dhe me ndihmën e VAR-it, Bengoetxea mori vendimin drastik.

Sfida vijon të jetë e barabartë 0-0, e ndërsa goditja e dënimit e ekzekutuar nga Bajrami përfundoi jashtë e devijuar në këndore.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

FORMACIONET ZYRTARE

SHQIPËRIA: Strakosha, Balliu, Ismajli, Veseli, Gjasula, Lenjani, Ramadani, Abrashi, Bajrami, Uzuni, Cikalleshi.

ISLANDA: Runarson, Gunarson, Magnuson, Olfson, Palson, Helgason, Bjarnason, Johaneson, A. Sigurdson, Finbogason, Torsteinson.

ME TE LEXUARAT