Ndeshje spektakolare me 7 gola, Egnatia "thyen" Erzenin

Sport

Ndeshje spektakolare me 7 gola, Egnatia "thyen" Erzenin

Egnatia regjistroi fitoren e dytë radhazi në kampionat, teksa mposhti me rezultatin 4-3 Erzenin, në sfidën e vlefshme për javën e tretë në Superiore.

Një ndeshje spektakolare në Rrogozhinë, ku protagonist ishte sulmuesi Raphael Dwamena, i cili shënoi tre gola të shpejtë në pjesën e parë, në minuat 9, 16 dhe 22.

Shijakasit ngushtuan shifrat me Maliqin në minutën e 30-të, por në minutën e 39-të, ishte Zejnullai që shënoi të katërtin për vendasit.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Spektakli nuk mungoi as në pjesën e dytë, ku Erzeni u shfaq më kërkues dhe gjeti golin e dytë në minutën e 54-t me Meçjan. Shijakasit nuk u dorëzuan dhe në minutën e 93-të shënuan të tretin me Kahrimanovic, me penallti, por rezultati nuk ndryshoi deri në fund.

 

ME TE LEXUARAT