Ndërron jetë legjenda e futbollit bardheblu (EMRI)

Sport

Ndërron jetë legjenda e futbollit bardheblu (EMRI)

Ndërron jetë Nuri Bylyku, ish-futbollist, kapiten, trajner dhe drejtues i FK. Tiranës.

Mësohet se Bylyku ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare.

Ndërkohë, në ndër të tij do të mbahen homazhe nga ora 11:0-12:00 ambientet e stadiumit ‘Selman Stermasi’, ndërsa më pas trupi i tij do të përcillet për në banesën e fundit, në varrezat e Sharrës.

ME TE LEXUARAT