Momenti që nuk u pa/ Shqiptarët sherr me tifozët polakë, policia ndërhyri menjëherë

Sport

Momenti që nuk u pa/ Shqiptarët sherr me tifozët polakë,

Ndeshja e mbrëmjes së djeshme mes Shqipërisë dhe Polonisë ishte perfekte për kuqezinjtë pasi morën 3 pikë të rëndësishme në garat kualifikuese për Euro2024.

 

Një gol për secilën pjesë i dhanë fitoren kuqezinjve duke e kaluar në vend të parë në grupin E dhe duke na dërguar me një këmbë në Gjermani.(Shiko këtu)

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Megjithatë në fillim të ndeshjes pati dhe një episod dhune, një përplasje mes dy tifozerive.


Një nga tifozët e grupit të polakëve madje deshi të kalonte xhamin ndarës për t’u përballur me shqiptarët megjithatë ishin forcat policore që ndërhynë menjëherë duke vendosur rregull.

ME TE LEXUARAT