Momenti kur grekët hedhin flakadanë mbi Dardanët, dhe tanët ia rikthejnë reston

Sport

Momenti kur grekët hedhin flakadanë mbi Dardanët, dhe tanët

Skuadra kombetare e Greqisë e ka shënuar golin e epërsisë ndaj Kosovës në minutën e 71’të të takimit qe perfundoi me rezultatin 0-2 ne favor te heleneve ne Prishtine.

Por, pas këtij goli ndeshja ka filluar me 5 minuta vonese, per shkak te tensioneve mes lojtarëve.

Momenti kur grekët hedhin flakadanë mbi Dardanët, dhe tanët

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Në një video të publikuar shihet se si grekët gjuajnë me flakadanë Dardanët, dhe tanët ia rikthejnë në të njëjtën mënyrë.

 

Madje në një moment dëgjohet Muriqi t’i thoshte gjyqtari, “Ky është futboll?”.

Lojtarët e Kosovës gjithashtu u penguan edhe nga tifozët greke që lëshonin laser në drejtim të tyre.

Ky veprim eshhte kryer me qellimin per ti penguar ne shikim por edhe per ti nervozuar futbollistet e Kosoves.

Ndeshja u shoqerua me incidente pavaresisht pranise dhe angazhimit te madh te strukturave policore me qellim mbarevajtjen e aktivitetit. 

ME TE LEXUARAT