Miku i Schumakerit flet hapur, ja si është gjendje e legjendës së F1 pas 3500 ditësh!

Sport

Miku i Schumakerit flet hapur, ja si është gjendje e legjendës

Pas një aksidenti të tmerrshëm në ski në fund të vitit 2013, shtatë herë kampioni i Formula 1 Michael Schumacher është izoluar plotësisht nga publiku.

Gjendja e tij shëndetësore është e mbuluar me mister për gati një dekadë, pasi nuk ka asnjë raport zyrtar mjekësor. Për shkak të lëndimeve të rënda në kokë, Schumacher ishte në koma të induktuar për gjashtë muaj, pas së cilës u transferua në mjekim shtëpiak dhe prej vitesh ndodhet në vilën familjare në liqenin e Gjenevës.

Askush përveç anëtarëve të familjes dhe miqve më të afërt nuk e di se cila është gjendja e tij e vërtetë shëndetësore.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Gazetari dhe miku i sportistit të njohur, Roger Benoit, në një intervistë për “Blik” zvicerane ka zbuluar detaje që kanë shqetësuar mjaft fansat e Schumacher.

Kur u pyet se si është Michael, pasoi një përgjigje tronditëse.

"Ka vetëm një përgjigje për këtë pyetje, dhe ajo është ajo që dha djali i tij Mick në një nga intervistat e rralla në 2022. Ai tha më pas: "Unë do të jepja gjithçka që të mund të flisja me babin". Kjo fjali e thotë këtë. Gjithçka si është babai i tij më shumë se 3500 ditë pas aksidentit. Një rast i pashpresë ”, tha Benoit.

ME TE LEXUARAT