Marca shpall futbollistin më të mirë të sezonit 2021/2022

Sport

Marca shpall futbollistin më të mirë të sezonit 2021/2022

Marca e konsideron sulmuesin e Real Madridit, Karim Benzema, lojtarin më të mirë të sezonit 2021/22.

Gazeta spanjolle ka përpiluar një listë me njëqind lojtarë që performuan më së miri në sezonin e kaluar.

Vlerësimi u formua nga një juri prej më shumë se 60 gazetarësh dhe ekspertësh nga e gjithë bota.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Njëzet e para përfshinin lojtarët e mëposhtëm:

1. Karim Benzema – sulmues, Real Madrid;

2. Thibaut Courtois – portier, Real Madrid;

3. Vinicius Junior – anësor, Real Madrid ;

4. Mohamed Salah – anësor, Liverpool;

5. Kylian Mbappe – sulmues, PSG;

6. Luka Modric – mesfushor, Real Madrid;

7. Kevin de Bruyne – mesfushor, Manchester City;

8. Robert Lewandowski – sulmues, Bayern ;

9. Virgil van Dijk – mbrojtës, Liverpool;

10. Sadio Mane – anësor, Liverpool;

11. Bernardo Silva – mesfushor, Manchester City;

12. Erling Haaland – sulmues, Borussia Dortmund (u transferua te Manchester City);

13. Trent Alexander-Arnold – mbrojtës, Liverpool;

14. Luis Diaz – anësor, Liverpool ;

15. Rafael Leau – sulmues, Milan;

16. Christopher Nkunku – mesfushor, Leipzig;

17. Son Heung-min – sulmues, Tottenham;

18. Darwin Nunez – sulmues, Benfica;

19. Joao Cancelo – mbrojtës, Manchester City;

20. Rodri – mesfushor, Manchester City.

ME TE LEXUARAT