Lojtarët e Realit mbajnë një minute heshte para stërvitjes për legjendën Paco

Sport

Lojtarët e Realit mbajnë një minute heshte para stërvitjes

Ndarja nga jeta e legjendës së Real Madrid, Francisco Gento, i njohur në futboll si Paco Gento, ishte një lajm i trishtë për madrilenët.

Paco ndërroi jetë në moshën 88-vjeçare ku me “Los Blancos” kishte bërë historinë, duke fituar gjashtë herë Kupën Europiane në emrin e tij.

Aktualisht Gento ishte president nderi te Reali.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Në stërvitjen e ditën se sotme skuadra madrilene përpara se të zbrisnin në fushën e blertë për t’u përgatitur për ndeshje e ardhshme kanë mbajtur edhe një minutë heshtje në nder të legjendës së klubit, duke kujtuar dhe nderuar kështu një nga figurat më të njohura të Realit.

ME TE LEXUARAT