Inter ngre në qiell trofeun, zyrtarisht 20 herë kampion i Italisë!

Sport

Inter ngre në qiell trofeun, zyrtarisht 20 herë kampion i

Inter është zyrtarisht kampion i Italisë, dhe konfirmimi i titullit të 20-të në historinë e klubit zikaltër ka ardhur në mënyrën më të mirë të mundshme, duke mposhtur Milanin në derbin e madh të Madoninës.

Supersfida e javës së 33-të të Serie A u mbyll 1-2 në favorin e skuadrës së Simone Inzaghit.

ME TE LEXUARAT