Inter dhe Marotta po mendojnë goditjen e madhe nga Seria A

Sport

Inter dhe Marotta po mendojnë goditjen e madhe nga Seria A

Ndërkohë që duket se negociatat mes Juventusit dhe argjentinasit Paulo Dybala janë në prag të kolapsit, Interi po përcakton situatën pasi është i etur për të sjellë yllin e Bianconerëve në San Siro sezonin e ardhshëm.

Sipas ‘Gazzetta dello Sport’, Paulo Dybala do të refuzojë ofertën e fundit të Juventusit për të zgjatur qëndrimin e tij në Allianz Stadium deri në vitin 2026. Edhe pse dukej sikur të dy palët kishin arritur një marrëveshje më herët brenda sezonit, zyrtarët e klubit kanë vendosur të ndryshojnë kushte të ndryshme brenda propozimit të tyre të mëparshëm për kontratë.

Si rezultat, argjentinasi është shumë i pakënaqur me situatën, duke bërë që ai të shkojë drejt refuzimit të zgjatjes së kontratës së Bianconerëve.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Me kontratën aktuale të Dybala-s që do të skadojë në fund të sezonit të këtij viti, Beppe Marotta është në prag të planifikimit të një lëvizjeje për yllin e Juventusit pasi ai është entuziast për idenë e transferimit të Dybalas me parametra zero.

Interi po mendon të largojë Vidal dhe Vecino për të siguruar mundësinë për të paguar pagën e tij, Marotta beson se Dybala do të ishte i përshtatshëm për skuadrën e Inzaghit.

Gjatë gjithë kohës së tyre së bashku në Torino, Marotta dhe Dybala kanë zhvilluar një marrëdhënie shumë të ngushtë pasi ishte truri italian që e shtyu ‘Zonjën e Vjetër’ të nënshkruante me lojtarin argjentinas nga Palermo.

Si rezultat, Marotta shpreson që lidhja e tij e ngushtë me mesfushorin sulmues 28-vjeçar mund të ndihmojë për të bindur Dybala që të largohet nga Juventus për zikaltër në fund të sezonit.abcnews

ME TE LEXUARAT