Infektohet me Covid emri i madh i futbollit italian

Sport

Infektohet me Covid emri i madh i futbollit italian

Silvio Berlusconi e ka kaluar më parë COVID-19, ndërkohë që tanimë e ka radhën për të luftuar me virusin një tjetër emër i madh i futbollit italian.

Krahu i djathtë i ish-presidentit të Milanit, Adriano Galliani, ka dalë pozitiv dhe është izoluar, sikurse raporton klubi i Monzës, ku dyshja e famshme dhe e suksesshme e kuqezinjve po kontribuojnë për momentin.


“AC Monza komunikon se Adriano Galliano ka dalë pozitiv në testit të fundit që ka bërë për COVID-19. Administratori i deleguar, në përputhje me rregulloret shëndetësore në fuqi, është izoluar në shtëpi menjëherë”, shkruhet në deklaratën e klubit të Serie B.

ME TE LEXUARAT