Incident para derbit të kryeqytetit, tifozët e Partizanit ndalojnë autobusin e Tiranës dhe hedhin sende

Sport

Incident para derbit të kryeqytetit, tifozët e Partizanit

Pas pak minutash luhet derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit.

Teksa autobusi i bardhebluve po afrohej drejt stadiumit të “Air Albania”, ka ndodhur një incident që i prish hijeshinë supersfidës së kryeqytetit.

Tifozët e Partizanit ia kanë dalë të ndalojnë autobusin e kundërshtarëve, ku nuk kanë munguar hedhjet e sendeve të forta.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Edhe pse prezentë gjatë rrugëtimit ishin forcat e policisë, kjo nuk pengoi aspak lojtarin e 12-të të të kuqve.

ME TE LEXUARAT