Granit Xhaka shpallet lojtari i vitit 2022 në Zvicër

Sport

Granit Xhaka shpallet lojtari i vitit 2022 në Zvicër

Granit Xhaka shpallet lojtari më i mirë i vitit 2022 në Zvicër.

Mbrëmjen e së hënës, në Bern u nderuan futbollistët më të mirë zviceranë të vitit 2022.

Çmimi për lojtarin më të mirë të vitit ka shkuar për kapitenin e Zvicrës, Granit Xhaka.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Prezent në këtë event ishte vet futbollisti i Arsenalit.

Ai ka falënderuar trajnerin, familjen e tij dhe të gjithë ata që kanë besuar të ai.

Xhaka eshte vleresuar jo vetem per lojen ne klubin e tij por edhe per lidershipin ne kombetaren e Zvicres.

Prej vitesh tashme Xhaka ka marre rolin e liderit ne kombetaren zvicerane duke mbeshtetur gjithe skuadren dhe duke e cuar ate perpara drejt rezultateve pervec bilancit personal shume pozitiv.

ME TE LEXUARAT