Goditi penalltinë me të dyja këmbët! Anulohet goli i serbit në Premier League

Sport

Goditi penalltinë me të dyja këmbët! Anulohet goli i serbit

Newcastle mori një fitore të madhe këtë të diel në Premier League ndaj Fulham, duke u ngjitur në vendin e dytë në renditje.

Suedezi Isak ishte autor i një gol në realizuar në minutat e fundit, por vendasit përfituan edhe nga një gafë fatale e sulmuesit serb të Fulham.

Miqtë fituan një penallti në minutën e 69-të, të cilën e mori ta ekzekutojë Mitrovic.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Ai e çoi topin në rrjetë duke e hedhur portierin në anën e kundërt, por arbitri e anuloi golin.

Sulmuesi rrëshqiti aksidentalisht dhe e prekur topin me të dyja këmbët para se ta dërgonte në rrjetë, duke e bërë golin të pavlefshëm.a2 cnn

VIDEOJA E PENALLSTISE

ME TE LEXUARAT