Gazetarja që ‘fshihet’ pas formacionit të Kosovës, habit trajneri: Është mamaja e futbollit

Sport

Gazetarja që ‘fshihet’ pas formacionit të Kosovës,

Kosova arriti një tjetër barazim përballë Zvicrës, me golin e Hysenit në Bazel që i hoqi mundësinë Xhakës me shokë që të merrnin tri pikët.

Gazetarja që ‘fshihet’ pas formacionit të Kosovës,

Ai që i habiti të gjithë pas sfidës ishte trajneri i “Dardanëve”, Primozh Gliha, i cili falënderoi gazetaren e seksi, Qeqa Krelani, pasi ishte ajo që kishte sugjeruar disa lojtarë që të grumbulloheshin me Kosovës.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Gazetarja që ‘fshihet’ pas formacionit të Kosovës,

“Kjo ndeshje u barazua nga Qeqa Krelani, sepse ajo, me gazetarinë e saj, na vuri në presion çdo ditë:

Gazetarja që ‘fshihet’ pas formacionit të Kosovës,

‘Ftoni lojtarë nga Superliga, ftoni lojtarë nga Superliga’. Ajo na sugjeroi Muhamet Hysenin dhe na thoshte shpesh se nëse e aktivizojmë ai do të shënojë. ‘Trajner, fute Hysenin në lojë dhe Kosova do të fitojë një lojtar të madh’. rezultati?

Gazetarja që ‘fshihet’ pas formacionit të Kosovës,

Hyseni shënoi në debutimin e tij kundër Zvicrës. Qeqa Krelani është mamaja e futbollit kosovar”, u shpreh tekniku Gliha.

 

ME TE LEXUARAT