Futbollistja më e bukur në botë e quajti Cristiano Ronaldon idhullin e saj

Sport

Futbollistja më e bukur në botë e quajti Cristiano Ronaldon

Ylli i klubit zviceran të futbollit “Grasshopper” Ana Maria Markoviç ka pranuar së fundmi se është fanse e Cristiano Ronaldos.

Në një intervistë për botimin gjerman 20min, Markoviç konfirmoi se e admiron bashkatdhetarin e saj Luka Modric, por sulmuesi i Manchester United mbetet frymëzimi i saj kryesor.

“Modric është modeli më i rëndësishëm për mua, një lojtar i klasit botëror që përfaqëson Kroacinë.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Por idhulli im dhe lojtari im i preferuar është Cristiano Ronaldo, ai ka disiplinë të jashtëzakonshme.

Mendoj se është shumë e rëndësishme të jesh plotësisht i përkushtuar ndaj sportit dhe të kesh një mentalitet fitues si Cristiano”.

Ana Maria Markoviç shpesh quhet futbollistja më e bukur në botë, që nga viti 2019 ajo përfaqëson Grasshopper dhe gjithashtu luan për kombëtaren kroate.

ME TE LEXUARAT