FOTO/ Kupa e Spanjës, shorti vë përballë dy ekipet më të forta në çerekfinale

Sport

FOTO/ Kupa e Spanjës, shorti vë përballë dy ekipet më

Finalja e Kupës është vetëm dy hapa larg dhe tetë skuadra po luftojnë për të. Ditën e sotme është hedhur shorti i çerekfinaleve të turneut, duke rezervuar disa ndeshje të forta. Real Madridi, pasi u rikthye nga Elche në kohën shtesë dhe kaloi në turin tjetër, është bërë rivali për të mundur dhe ai që të gjithë donin ta shmangnin në short Athletic do të jetë kundërshtari i tyre në këtë fazë. Një tjetër nga favoritët e turneut , që vjen nga eliminimi i Barcelonës.

Nga data 1 deri më 3 shkurt, çerekfinalet e  Kupes që po rezulton vdekjeprurëse për më të mëdhenjtë do të luhen në një ndeshje të vetme .

“Me këtë format është e paparashikueshme të thuash një favorit. Çdo gjë mund të ndodhë“, paralajmëroi David Villa, kampioni i botës dhe Europës me Kombëtaren, i cili ishte përgjegjës për nxjerrjen e topave gjatë ceremonisë.r.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

FOTO/ Kupa e Spanjës, shorti vë përballë dy ekipet më

Të gjitha përballjet:

ME TE LEXUARAT