FORMACIONET ZYRTARE/ Befason Sylvinho kundër Çekisë, Uzuni ulet në stol

Sport

FORMACIONET ZYRTARE/ Befason Sylvinho kundër Çekisë, Uzuni ulet

Kombëtarja shqiptare e futbollit luan sot në 20:45 kundër Çekisë në transfertë, për ndeshjen kualifikuese të Euro 2024. Në Pragë trajneri Sylvinho ka vendosur edhe 11-shen titullare për këtë sfidë. Duelin e gjykon arbitri i Premier League, Anthony Taylor.

Sylvinho do luajë me skemën 4-3-3, teksa Berisha është në portë. Në mbrojtje luan Hysaj, Ismajli, Gjimshiti dhe Mitaj, ndërsa mesi i fushës për Ramadanin, Asllanin dhe Bajramin. Sulmi i takon Asanit, Seferit dhe Cikalleshit. Bie në sy se jashtë formacionit ka mbetur Balliu, Gjasula dhe Uzuni.

Formacionet zyrtare:

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Shqipëria (4-3-3): Berisha; Hysaj, Ismajli, Gjimshiti, Mitaj; Bajrami, Ramadani, Asllani; Asani, Seferi, Cikalleshi Trajner: Sylvinho

Çekia (3-4-3): Pavlenka; Holes, Brabec, Krejci; Coufal, Soucek, Kral, Provod; Cerny, Cvancara, Kuchta Trajner: Jaroslav Sihavy.

 

ME TE LEXUARAT