Çfarë i bëri bashkë në Pragë Artan Hoxhën dhe Ballist Morinën

Sport

Çfarë i bëri bashkë në Pragë Artan Hoxhën

Gazetari Artan Hoxha është takuar këtë të enjte në Pragë me Ballist Morin, shqiptarin që ngriti flamurin e Shqipërisë së Madhe me dron në stadiumin e Beogradit.

Ata i ka bërë bashkë ndeshja Çeki-Shqipëri që po luhet në stadiumin “Fortuna Arena” të Pragës.

Hoxha ngre dyshime se si ka hyrë Morina në Çekiu, kur autoritetet serbe vijojnë ta kërkojnë për ngritjen e flamurit shqiptar në Beograd.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

“A e mbani mend këtë personazh???!!!

Njeriu i dronit me flamurin e Shqipërisë Etnike mbi stadiumin e Beogradit…

Në stadiumin “Fortuna Arena” të Pragës,

me Ballist Morinën…

Nuk e di nga “dreqin” ka ardhur dhe si ka hyrë në Çeki, por zyrtarisht vazhdon të jetë në kërkim nga Interpoli, pas urdhër-arrestit që vazhdon të mbetet ende në fuqi nga autoritetet Serbe.

O sa mirë me qenë shqiptar…”, shkruan gazetari.

ME TE LEXUARAT