"Ekzistojnë në çdo cep të vendit", Armand Duka kërkon hapjen e basteve

Sport

"Ekzistojnë në çdo cep të vendit", Armand Duka


Presidenti i FSHF-së, Armando Duka, ka bërë sot kërkesën e radhës, teksa ka sugjeruar hapjen e basteve sportive të mbyllura në 2018.

Sipas kreut të Federatës, bastet luhen në fshehtësi dhe e mira do të ishte që shteti t'i ligjëronte.

Deklarata e plotë e Dukës:

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

“Bastet sportive në Shqipëri janë të ndaluara me ligj në Shqipëri, por me çfarë shohim, ato janë ndaluar vetëm për t'i arkëtuar buxhet shtetit, pasi ekzistojnë në çdo cep të vendit.

Ti bëjmë një kërkesë qeverisë qoftë për ligjin e sponsorizimit, qoftë edhe për bastet, që ti rikthejë ato. Minimuni 70% e të ardhurave nga bastet ti kalojë sportit dhe një pjesë kryesore futbollit.”

ME TE LEXUARAT