Egnatia rikthehet tek fitorja pas 7 ndeshjesh në kampionat, mund Kukësin

Sport

Egnatia rikthehet tek fitorja pas 7 ndeshjesh në kampionat, mund

Egnatia duket se i ka dhënë fund “mini-krizës” në kampionat, ku ka arritur të gjejë fitoren ditën e sotme në shtëpinë e saj përballë Kukësit.

Rrogozhinasit arritën t’i mposhtnin verilindorët me rezultatin minimal 1-0, ku goli i vetëm i takimit erdhi qënë minutën e ‘6 nga Zejnullai.

Ky gol i shpejt i dha qetësinë skuadrës së Edlir Tetovës, që e dominoi ndeshjen dhe arriti të menaxhonte rezultatin, ku shpërdoroi dhe disa raste të mira për të shënuar. Kukësi u përpoq deri në fund, por u ndal nga mbrojtja e vëmendshme e vendasve dhe portieri Sherri.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Me këtë fitore, Egnatia mbetet në krye të renditjes me 54 pikë, ndërsa Kukësi renditet në vendin e fundit me vetëm 25 pikë.

ME TE LEXUARAT