E kërkuan 4 ekipe, Babai i Erling Haaland zbulon ofertat për djalin e tij

Sport

E kërkuan 4 ekipe, Babai i Erling Haaland zbulon ofertat për djalin e

Erling Haaland ishte një nga blerjet më të mira të verës. Sulmuesi norvegjez zgjodhi të nënshkruajë me City dhe u vu nën komandën e Pep Guardiolës për të hedhur një hap tjetër në karrierën e tij sportive, megjithëse e vërteta është se ai kishte kandidatë të shumtë që dëshironin.

Alfie, babai i golashënuesit aktual të Premier League, zbuloi preferencat e Erling verën e kaluar dhe renditi skuadrat sipas dëshirave të sulmuesit.

Real Madrid, i treti në listë

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

“Man City ishte skuadra më e mirë për ne, Bayern i dyti, Madridi i treti dhe PSG i katërti”, thotë Alfie në një dokumentar për vendimin e djalit të tij.

Zgjedhja e Haaland duket se është e duhura, sepse norvegjezi tashmë ka shënuar 11 gola në tetë ndeshje të luajtura.

 

ME TE LEXUARAT