Ditë zie te Milani/ Ndërron jetë ish-portieri i njohur (FOTO)

Sport

Ditë zie te Milani/ Ndërron jetë ish-portieri i njohur (FOTO)

Eshte shuar në moshën 73-vjeçare ish portieri i Milanit, Villiam Vechi, kampion me kuqezinjtë në vitin 1968.

Vechi ka qenë pjesë e Milanit për shtatë vite, në periudhën 1967-1974, para se të kalonte te Cagliari.

Ai ka luajtur edhe me Comon e SPAL-in, ndërsa ka veshur edhe fanellën e Italisë U21 e U23.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Vechi ka qenë më pas trajner portierës te Milani, si dhe te Juventusi e Real Madrid. 

Ditë zie te Milani/ Ndërron jetë ish-portieri i njohur (FOTO)

ME TE LEXUARAT