De Biasi arrin fitoren e tretë radhazi me Azerbajxhanin

Sport

De Biasi arrin fitoren e tretë radhazi me Azerbajxhanin

Azerbajxhani, ka regjistruar suksesin e radhës në Ligën e Kombeve. Kombëtarja e drejtuar nga ish-trajneri i Shqipërisë, Gianni De Biasi, ka mposhtur ditën e sotme 3-0 Kazakistanin, në ndeshjen e vlefshme për grupin 3, në Ligën C.

Kjo është fitorja e tretë radhazi për Azerbajxhanin në grup, që e mbyll kështu në vendin e dytë me 10 pikë, 3 më pak se kryesuesit e Kazakistan, por lë pas kombëtare si Sllovakia dhe Bjellorusia.

Ky mund të quhet si një sukses i rëndësishëm për Azerbajxhanin, duke parë nivelin e kombëtares dhe rezultatet e arritura në të kaluarën.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Tekniku italian De Biasi ka pasur nje seri fitoresh dhe rezultates pozitive edhe gjate drejtimit te skuadres kombetare te Shqiperise, por kontraten me te e ndepreu FSHF. 

Nen drejtimin e De Biasit kombetarja shqiptare shenoi rezultate surprizuese ne kompeticionet nderkombetare perfshire edhe ndeshjen ne Beograd. 

ME TE LEXUARAT