Basti mes Caballeros “fundosi” Fabregasin, i bleu një Range Rover

Sport

Basti mes Caballeros “fundosi” Fabregasin, i bleu një Range 

Bastet mes futbollistëve gjithmonë rezultojnë me humor. Një histori interesante ka mesfushori spanjoll Cesc Fabregas kur u bashkua në skuadrën e Çelsit.  

Gjatë një seance stërvitore spanjolli mendoi të sfidonte portierin Willy Caballero, që sipas tij nëse ai e priste penalltinë e tij, ai do i blinte një Range Rover.

Ai e fitoi bastin, por u gënjye nga premtimi. Fabregas shkoi direkt në një varrezë makinash dhe mori një Range Rover, model i vjetër, për vetëm 950 sterlina që nuk ndizej. Për ta bërë situatën më komike, Cabellero u dërgua tek makina me sytë e mbuluar.

Së bashku me Fabregas ishin edhe disa prej shokëve të tjerë të skuadrës së Chelsea, që u shkrinë së qeshuri në momentin që portieri pa makinën Range Rover që kishte fituar në bast me mesfushorin spanjoll.

Basti mes Caballeros “fundosi” Fabregasin, i bleu një Range

ME TE LEXUARAT