Mbyllet ndeshja, Izraeli fiton 2-1, Shqipëria ndëshkohet nga gabimet

Sport

Mbyllet ndeshja, Izraeli fiton 2-1, Shqipëria ndëshkohet nga gabimet

Ndeshja mes Izraelit dhe shqiperise perfundon me rezultatin 2-0. Gjyqtari ka mbyllur takimin nderkohe qe kuqezinjte nuk kane arritur te barazojne.

Vetem pak minuta pas shenimit te golit te barazimit nga Uzuni, Izraeli ka kaluar ne kundersulm, duke kaluar tashme ne vend te pare ne grup.

Ata kane gjetur rrjeten e Shqiperise ne minuten e 90, duke shenuar golin e dyte ndaj kombetares tone.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Rezultati 2-1 per Izraelin erdhi pas nje shperqendrimi te kdrejt skuadres shqiptare e cila pesoi gol ne mbyllje te kohes se rregullt.

Goli i Uzunit

Shqiperia ka barazuar rezultatin me Izrelin.

Ka qene minuta e 89 e takimit kur Uzuni ka perfituar nga nje goditje ne zone, dhe i ndodhur perballe portes, ka goditur topin fort duke shenuar.

Gjithcka ndodhi pas nje goditje kendi ne zone nga ana e futbollisteve kuqezi.

Izraeli shenoi golin e avantazhit ne minutat e para te pjeses se dyte te ndeshjes.

Pasi ekipet u kthyen ne fushe nga dhomat e zhveshjes, kombetarja humbi perqendrimin ne kontrollin e topit dhe pesoi gol.

Me pas loja vazhdoi me nje Shqiperi qe e humbi orientimin, por ka qene Uzuni ai qe ka barazuar gjithcka.

Futbollisti ne fjale ka bere ne disa ndeshje radhazi nje paraqitje mjaft pozitive me kombetaren.

Arbitri i ndeshjes ka akorduar 6 minuta shtese.

ME TE LEXUARAT