Ardit Krymi prezantohet shqip në Bjellorusi

Sport

Ardit Krymi prezantohet shqip në Bjellorusi

Ardit Krymi është lojtari më i ri i Shakhtar Soligorsk.

Klubi nga Bjellorusia ka prezantuar nëpërmjet rrjeteve sociale ardhjen e tij, ku i jep dhe një mirëpritje të ngrohtë. “I mirëpritur”, shkruajnë shqip bjellorusët në foto me përshkrimin që flet për Ardit Krymin.

Theksi bie te karriera e Krymit, ku shfaqet se shkodrani ka luajtur vetëm për Vllazninë në Shqipëri.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Kujtojmë se mesfushori ishte aktiv dy sezonet e fundit, në të cilat shkodranët ja dolën të fitojnë Kupën e Shqipërisë dy herë.

Dëshira te Krymi qendronte të transferohej jashtë, ndërsa në Shqipëri e shihte veten vetëm te Vllaznia

ME TE LEXUARAT