“Akt i turpshëm”, aktivistja në Kosovë sulmon Granit Xhakën

Sport

“Akt i turpshëm”, aktivistja në Kosovë sulmon Granit

Paraqitja e futbolloisteve shqiptare ne ndeshjen mes Zvicres dhe Serbise po vazhdon te shkaktoje debate te forta.

Aktivistja e Shoqërisë Civile në Kosovë, njëkohësisht edhe analiste, Zana Avdiu e ka quajtur gjestin e Granit Xhakës në drejtim të pankinës së Serbisë si një akt të turpshëm.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Avdiu duket se nuk e ka vetëm me lojtarin shqiptar me pashaportë zvicerane, por me të gjithë ata qe e shpërndanë imazhin me krenari.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

“Akti i Granit Xhakes, eshte per turp. Akt prej nje rrugaçi. Dhe, fatkeqesia eshte, qe asnje nuk la pa e shpernda ate foto. Pra, zero nivel, ne nje shtet te tane” – shkruan ajo.

ME TE LEXUARAT