Aksidenti i frikshëm në garat me motor, babë e bir humbasin jetën (Video)

Sport

Aksidenti i frikshëm në garat me motor, babë e bir humbasin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në eventin e përvitshëm të garave me motor, “Isle of Man TT”.

Babë e bir, Roger dhe Bradley Stockton, të cilët garonin si ekip, humbën jetën pasi motori i tyre u përplas në seksionin famëkeq “Ago’s Leap” të kursit.

Për 46-vjeçarin Roger, kjo ishte gara e 20-të, ndërsa i biri 21-vjeçar merrte pjesë për herë të parë, raporton “Daily Mail“.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Dy xhiro nga fundi i garës ata u përplasën me shpejtësi të madhe, duke e çuar në pesë numrin e vdekjeje në këtë event që nga viti 2014.

Video e momentit ne garen me motor:

https://video.dailymail.co.uk/preview/mol/2022/06/11/4550529261894089801/636x382_MP4_4550529261894089801.mp4

Prej vitit 1908, qëkurse kursi u përdor për herë të parë si një qark garash rrugore, janë shënuar plot 265 viktima në këtë event.

ME TE LEXUARAT