Mësuesja dhuron veshkën për të shpëtuar jetën e nxënëses

Soft

Mësuesja dhuron veshkën për të shpëtuar jetën e

Një mësuese në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka thënë për BBC se është shumë e kënaqur që është në gjendje të shpëtojë jetën e një nxënësi të saj 5- vjeçar, duke i dhënë atij një veshkë.

Beth Battista tha se ajo nuk kishte hezituar të dhurojë veshkën, kur kishte dëgjuar se e vogla Lyla kishte nevojë për një donator.

Mësuesja dhe nxënësja e saj janë në gjendje të mirë shëndetësore pas transplantimit të sukseshëm.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Lyla u diagnostifikua një vit me parë me çrregullim të rrallë që kërkonte 12 orë në ditë dializë.

Gjesti i saj është lavdëruar nga shumë njerëz në rrjetet sociale, ndërsa nëna e vajzës është shprehur se i është mirënjohëse për të gjithë jetën mësues që ka shpëtuar vazjën e saj.

ME TE LEXUARAT