Mbani sytë nga qielli/ Këtë fundjavë kemi “Hënën e përgjakur”, ku do të shihet eklipsi

Soft

Mbani sytë nga qielli/ Këtë fundjavë kemi

Mbani syte nga qielli, një eklips i plotë hënor do të ndodhë këtë fundjavë.

Njerëzit në mbarë botën do të të shohin Hënën nën hijen e Tokës.

Eklipsi hënor do të jetë i dukshëm mbi Amerikën e Jugut, Amerikën e Veriut dhe pjesë të Evropës dhe Afrikës.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Hëna do të kthehet në të kuqe gjatë eklipsit.

Kushdo që është i interesuar për hapësirën apo astronominë duhet të shfrytëzojë sa më shumë mundësinë për të parë eklipsin këtë fundjavë.

Hena e pergjakur eshte ndodhi e cila ngjall gjithmoe e me shume interes te njerzit ne mbare boten./abcnews

ME TE LEXUARAT