Basha firmos me Kryemadhin për koalicionin paszgjedhor

Soft

Basha firmos me Kryemadhin për koalicionin paszgjedhor

Kryetari i PD Lulzim Basha pasi arriti marrëveshjen me aleatët për të shkuar në zgjedhje bashkë, pritet  të firmosë nesër në orën 10:00 marrëveshjen me Monika Kryemadhin ku përcaktohen piketat mbi të cilat do vijojë koalicioni pas zgjedhjeve të 25 prillit. Kujtojmë se disa ditë më parë, Basha ka arritur marrëveshjen me 12 partitë aleate për t'u futur së bashku në zgjedhjet e 25 prillit.

Negociatat kanë qenë të vështira dhe intensive gjatë datës 24 shkurt ndërsa marrëveshja është dorëzuar në KQZ në orën 11:40 të mbrëmjes

Partitë e koalicionit

PD – Lulzim Basha

PR - Fatmir Mediut

PDIU - Shpëtim Idrizi

LZHK - Dashamir Shehi

PBDNJ - Vangjel Dule

 PAA - Agron Duka

PDK - Nard Ndoka

FRD - Sali Shehu

Bashkimi Liberal Demokrat - Arjan Starova

Partia Balli Kombëtar Demokrat - Artur Roshi

Partia Bashkimi Demokrat - Ylber Valteri

Partia Lëvizja e Legalitetit - Shpëtim Axhami

Partia Kristjan Semokrate - Dhimitër Myslia

 

ME TE LEXUARAT