Ndahet nga jeta aktorja e njohur, ylli i telenovelave të suksesshme

Showbiz

Ndahet nga jeta aktorja e njohur, ylli i telenovelave të suksesshme

Rebecca Jones, aktorja e njohur meksikane, ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare herët në mëngjesin e së mërkurës, më 22 mars.

Antagonistja e njohur e disa telenovelave para disa vitesh mundi kancerin në vezore dhe sot është raportuar se ka ndërruar jetë. Ndërsa fansat ankohen për humbjen e një ylli shumë të admiruar, agjencia e saj PR ka lëshuar një deklaratë të shkurtër.

Jones ndërroi jetë në paqe dhe me një mirënjohje të thellë për audiencën e saj. Me pikëllim të thellë duam të raportojmë vdekjen e të dashurës sonë dhe të admiruar Rebecca Jones.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Ata gjithashtu kanë shtuar se aktorja ka qenë e shoqëruar në çdo moment nga të dashurit e saj dhe në ditët në vijim do t’i thonë lamtumirën sipas dëshirës. Në nëntor 2022 ajo u shtrua në spital për pneumoni për shkak të një infeksioni.

Gjendja e saj fizike vitet e fundit është ndikuar pas kancerit që pësoi; edhe pse u shërua, trupi i saj ishte dobësuar dhe përkeqësuar nga kjo sëmundje. Deri më tani nuk është bërë i ditur shkaku i saktë i vdekjes së saj.

Karriera e saj si aktore filloi në televizionin meksikan, ku u shfaq në disa telenovela dhe seriale televizive, si “La Casa de las Flores”. Rebeca Jones u shfaq gjithashtu në disa filma meksikanë dhe ndërkombëtarë, si “El misterio de Trinidad”, “Vacaciones Separadas” dhe “Suite Deseo”.

Ajo ka luajtur edhe në shfaqje dhe është vlerësuar për punën e saj në televizion, duke u vlerësuar me disa çmime për pjesëmarrjen e saj në serialet si “Capadocia” dhe “Quién mato a Sara”. Ndër telenovelat në të cilat ajo luajti janë “Cuna de Lobos”, “El Ángel Caído” dhe “Imperio de Cristal”, ku ajo u dallua si një armike. Prodhimi i saj i fundit ishte “Cabo”.

Rebeca Jones u dallua për profesionalizmin e saj, shkathtësinë e saj si aktore dhe përkushtimin e saj ndaj artit dhe kulturës. Ajo lë një trashëgimi në industrinë e argëtimit meksikan dhe do të jetë një model për aktorët dhe aktoret e reja që kërkojnë sukses në botën e aktrimit.

ME TE LEXUARAT