Me humorin e tij ka rrëmbyer zemrat / Behar Mera feston sot ditëlindjen, sa vjeç bën aktori i mirënjohur

Showbiz

Me humorin e tij ka rrëmbyer zemrat / Behar Mera feston sot

Behar Mera është një nga aktorët më të dashur për publikun shqiptar. Humori i tij ka rrëmbyer zemrat e gjithë admiruesve të tij.

Prej shumë vitesh aktori i humorit është pjesë e estradës shqiptare ku numëron shumë role si në kinema, por gjithashtu është në estrada përkrah shumë aktorëve të tjerë.

Sot aktori ka ditëlindjen dhe feston 60 vjetorin e lindjes. Mera aktualisht është aktor në Klanifornia dhe shfaqet çdo të shtunë në ekran ku merr “duartokitje” të shumta nga gjithe publiku.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Behar Mera ka dy vajza nga martesa e tij ku Iva Mera, vajza e vogël e aktorit është e njohur në ekranin shqiptar pasi ka moderuar disa emisione.

Gjithashtu ajo ka dalje të shpeshta në ekrane përkrah babait.

ME TE LEXUARAT