Këngëtarja rumune këndon “Mora fjalë”: Zemra ime qan për vuajtjet që Kosova ka kaluar

Showbiz

Këngëtarja rumune këndon “Mora fjalë”: Zemra ime

Andreea Vilcan është vajza nga Rumania e cila pëlqen të këndojë në këngët shqipe.

Së fundmi ka publikuar ‘coverin’ e një prej këngëve më të njohura, “Mora fjalë”.

“Çka ndodhi në Kosovë uroj të mos ndodhë askund në botë. Kjo këngë flet për historinë e legjendarit Adem Jashari që sakrifikoi tërë familjen për liri.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

 Sot ndërsa po këndoj këtë këngë, zemra ime qan për ngjarjet dhe vuajtjet që Kosova ka kaluar. Ju dua Kosova”, thotë ajo në hyrje të videos, duke njoftuar ndjekësit e saj me mesazhin e këngës.

Këngëtarja rumune është bërë e njohur në rrjetet sociale sidomos nga faqet shqiptare të cilat kanë pëlqyer zërin e saj dhe kanë shpërdarë këngën e saj.

 

ME TE LEXUARAT