Arti në zi/ Ndërron jetë aktorja e njohur (Foto+Emri)

Showbiz

Arti në zi/ Ndërron jetë aktorja e njohur (Foto+Emri)

Lisa Loring, e njohur si aktorja e parë që luajti Wednesday Addams në filmin “The Addams Family”, ka ndërruar jetë në moshën 64-vjeçare.

Vajza e Loring, Vanessa Foumberg, konfirmoi në një deklaratë për ‘Variety’ se nëna e saj vdiq të shtunën nga një goditje në tru.

Laurie Jacobson, shoqja e Loring, gjithashtu raportoi vdekjen e saj në Facebook , duke thënë se ajo kishte “pësuar një goditje masive të shkaktuar nga pirja e duhanit dhe presioni i lartë i gjakut”.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

“Ajo kishte qenë në koma për 3 ditë. Dje familja e saj mori vendimin e vështirë për ta lënë të ikë”, ka shkruar Jacobson.

Aktorja ishte e para që luajti rolin e Wednesday në serialin “The Addams Family” në 1964. Ajo mori rolin kur ishte gjashtë vjeç dhe luajti personazhin e fiksuar pas vdekjes derisa shfaqja përfundoi dy vjet më vonë.

Arti në zi/ Ndërron jetë aktorja e njohur (Foto+Emri)

Dorëzimi i personazhit nga Loring, bazuar në karikaturat e New Yorker nga Charles Addams, hapi rrugën për aktoret e tjera, duke përfshirë Christina Riçi, e cila luajti si ajo në filmin hit të vitit 1991 “The Addams Family” dhe vazhdimin e tij, “Addams Family Values .”

Pas rolit të saj si Wednesday në “The Addams Family”, Loring iu bashkua sitcom-it të Phyllis Diller “The Pruitts of Southampton”. Më vonë ajo mori një rol të përsëritur në “As the World Turns”, duke luajtur Cricket Montgomery.

Sukseset e saj të aktrimit përfshijnë gjithashtu shfaqjet “The Girl From UNCLE”, “Fantasy Island” dhe “Barnaby Jones”.

ME TE LEXUARAT