Arti në zi, aktori i njohur ndahet nga jeta në moshën 28-vjeçare

Showbiz

Arti në zi, aktori i njohur ndahet nga jeta në moshën

Jahmil French, ylli i “Degrassi” Jahmil French ka ndërruar jetë në moshën 28-vjeçare.

Ky lajm i hidhur është konfirmuar për ‘Page Six’ nga përfaqësuesi për aktorin kanadez, i cili ishte mjaft i njohur për rolin e tij si ‘Dave Turne’r në serialin adoleshent “Degrassi

“Me një zemër të rëndë unë konfirmoj vdekjen e një miku dhe klienti të dashur, Jahmil French. Ai do të mbahet mend nga shumë njerëz për pasionin e tij për artet, angazhimin e tij  dhe personalitetin e tij të gjallë. Unë kërkoj që të mbani familjen dhe miqtë e tij në mendimet dhe lutjet tuaja në këtë kohë të vështirë”,  tha përfaqësuesi në një deklaratë.

Kolegët dhe aktorët përdorën mediat sociale për homazhe. Ylli francez,  Annie Clark ndau një video të tij me mesazhin:

“Zemërthyer për humbjen e mikut tonë Jahmil French … Pra, plot energji dhe argëtim. Ai gjithnjë vallëzonte. Një talent i vërtetë dhe një mik i shkëlqyer. Të gjithëve do të na mungosh shumë Jahmil.”

Arti në zi, aktori i njohur ndahet nga jeta në moshën

ME TE LEXUARAT