160 mijë euro, "Stresi" fiton Big Brother VIP Kosova

Showbiz

160 mijë euro, "Stresi" fiton Big Brother VIP Kosova

Arkimed Lushaj, i njohur për shqiptarët si Stresi është shpallur fituesi i Big Brother VIP Kosova.

Reperi shqiptar, pasi qëndroi për 103 ditë në shtëpinë e famshme, triumfoi duke ‘rrëmbyer’ edicionin e parë të këtij reality show.

Ai ishte në garë me katër konkurrentë të tjerë finalistë: Xhuli Nurën, Vedat Bajramin, Artan Thaçin dhe Mbresa Hajrullahun.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Artisti i njohur fitoi çmimin e madh prej 160 mijë eurosh, nderkohe qe nga 10 mijë euro shkojnë për secilin finalist.

Banorët e parë që u eliminuan nga gara ishin: Mbresa Hajrullahu dhe Artan Thaçi dhe më pas Xhuli.

Stresi eshte kengetar i muzikes rep ne skenen shqiptare por ka aktivitet edhe ne Kosove dhe ne diaspore.

Ai perbente nje risi me hyrjen e tij ne BBA VIp pasi nuk ishte ekspozuar asnjehere para publikur 24/24.

ME TE LEXUARAT