"Turp!", Rama me nerva edhe për ditëlindje, me kë e ka kryeministri

Politikë

"Turp!", Rama me nerva edhe për ditëlindje, me kë e ka

Kryeministri Edi Rama, si duket se edhe në ditën e lindjes së tij  vijon të jetë i zemëruar me Komisionin Europian për shkak të refuzimit të statusit kandidat për Shqipërinë në BE.

Se fundmi Rama ka folur nga Holanda e as kërë herë nuk i ka kursyer kritikat. Rama tha se Bashkimi Europian dhe Bullgaria, kanë marrë peng dy shtete anëtare të NATO-s.

Kryeministri e ka quajtur refuzimin turp që lidhet me frymën e devijuar të zgjerimit dhe Ballkanin një çmenduri”.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Fjala e Ramës:

Kjo është një turp, një turp që lidhet me frymën e devijuar të zgjerimit.

Një vend që merr peng dy vende, për shkak të disa çështjeve që nuk i vë në diskutim, por në Ballkan nëse hyn aty është çmenduri”,-u shpreh ai.

ME TE LEXUARAT