Testohet pista, avioni nuk prek në tokë në aeroportin e Kukësit

Politikë

Testohet pista, avioni nuk prek në tokë në aeroportin e

Aeroporti i Kukesit po testohet per fluturime nderkohe qe avioni i vogel qe eshte perdorur diten e sotme per dimensionet e pistes dhe treguesit e tjere teknike, nuk ka prekur token edhe pse ka kryer levizje simuluese per ulje e ngritje.

"Në Aeroportin e Ri Ndërkombëtar të Kukësit nisin testimin e uljes së avionëve, ndërsa po punohet paralelisht në disa fronte për të hapur së shpejti portat e aeroportit të ri ????

Avionët e testimeve janë 3D natyrisht, për të gjithë miqtë demokratikas këtu që shajnë e përqeshin me pasion", shkruan Edi Rama ne FB.

Kryeministri shpesh e ka perdorur aeroportin e Kukesit duke ironizuar me humor djemte e kesaj zone te cilet sipas tij shpejt mund te udhetojne direkt nga Londra ne vendlindjen e tyre pa qene te detyruar te zbresin ne Tirane. /lajmifundit.al

 

ME TE LEXUARAT