Samiti BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë, nis konferenca, Rama: Ngjarje historike

Politikë

Samiti BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë, nis konferenca, Rama:

Liderët e Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor, u mblodhën këtë të martë në Tiranë në kuadër të samitit BE-Ballkani Perëndimor.

Në konferencën e përbashkët me presidentin e KiE, Charles Michel dhe presidenten e PE, Ursula von der Leyen, Rama tha se samiti BE-BP në Tiranë është një ngjarje historike.

Rama: Dua të falendroj fillimisht mikun tim Charles Michel. Dua të bashkohem edhe për Ursulën, luftëtare e madhe.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Nuk kemi pasur kurrë një tjetër president këshilli apo komisioni që kanë qenë si Charls apo Ursula, kaq të nxitur. Thënë kjo dua të theksoj përmasën historike të samitit.

 

ME TE LEXUARAT