Rama 'pajtohet' me Erdogan: Më ftoi presidenti për ceremoninë e hapjes së Lojërave të Solidaritetit Islamik

Politikë

Rama 'pajtohet' me Erdogan: Më ftoi presidenti për

Kryeministri Edi Rama paraditen e sotme ka udhëtuar në Konya të Turqisë.

Rama bën me dije me anë të një postimi në rrjetet sociale se ka marrë ftesë nga presidenti Erdogan për ceremoninë e hapjes së Lojrave të Solidaritetit Islam, ku merr pjesë edhe skuadra olimpike shqiptare.

Ai shkruan se gjithashtu do të kenë një takim të rëndësishmëm pune në Ankara mbi ecurinë e projekteve të bashkëpunimit.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

"Me ftesë të Presidentit Erdogan për ceremoninë e hapjes së Lojërave të Solidaritetit Islamik.

Ku merr pjesë edhe skuadra olimpike shqiptare, si dhe për një takim të rëndësishëm pune në Ankara mbi ecurinë e projekteve të bashkëpunimit, Rama.

 

 

ME TE LEXUARAT