Rama "kapiten" i aeroplanmbajtëses, fotot nga stërvitja e forcave amerikane

Politikë

Rama "kapiten" i aeroplanmbajtëses, fotot nga stërvitja e

Kryeministri Edi Rama ka kaluar një ditë në aeroplanmbajtësen “Harry S. Truman”,  e cila po kryen stërvitje në ujërat territoriale shqiptare.

Ai ka ndarë disa foto në rrjetet sociale ku është pozicionuar në vendin e kapitenit.

“Një ditë mbresëlënëse në aeroplanmbajtësen “Harry S. Truman”, e cila po kryen një stërvitje intensive në ujërat tona territoriale, së bashku me forcat e marinës shqiptare”, shkruan Rama.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.


Prej muajit dhjetor, aeroplanmbajtësja amerikane “USS Harry S. Truman” po qëndron në Mesdhe bashkë me numrin e madh të anijeve dhe avionëve që e shoqërojnë.

ME TE LEXUARAT