“Rama do të ishte në qeli sot nëse...”, Ilir Meta del me paralajmërimin e fortë

Politikë

“Rama do të ishte në qeli sot nëse...”, Ilir Meta del

Ish-Presidenti Ilir Meta i pyetur nëse ka besim tek SPAK-u u shpreh sot gjatë një konferencë për mediat se drejtësia shqiptare është nën presionin e qeverisë.

Meta shtoi se nese drejtesia do funksiononte, Rama duhet te ishte ne burg.

Meta: Fakti që vazhdojnë pagesat e inceneratorëve është përgjigje. Nëse do ndiqnim procedurën normale dhe ligjore 14 vendime qeveri nuk do kalonin për 2 minuta, po do duheshin muaj të tërë.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Edhe pse qeveria ishte paralajmëruar se po bënte shkelje. Drejtësia është nën presionin e qeverisë. Drejtësinë do ta vërë në lëvizje populli. Ne kemi pasur opozitën të kapur nga opozita.

Drejtësia do të fillojë të çlirohet kur të fillojë të shikojë popullin të ngrihet. Rama do të përfundojë në këmbët e popullit të Lirisë. Nuk është sadizëm është premtim. Nëse do të kishte drejtësi do të ishte në qeli. Ose do të ishte në dhomën 4, spitali 5. Me policin te dera dhe me mjekun te koka.

Kujton se duke mbajtur peng drejtësinë e vendit do të përfundojë nën këmbët e popullit të lirisë.

ME TE LEXUARAT